Sağlık Turizmine Dev Yatırım

Karaderili Şirketler Grubu Editör 15 Mayıs 2018

Termal turizminin parlayan yıldızı Karaderili göz bebeği olan ve geçtiğimiz yıl 85 bin konaklama ile rekor kıran, yerli ve yabancı turistlerin tercihi Emet termal resort otelini de bünyesinde bulunduran karaderili şirketler grubu, Yalova’ya 180 milyon yatırım bedeline sahip 2 bin 200 yatak kapasiteli Yalova Terma City kurdu. Termal sağlık turizmi hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Emet termal resort müdürü ramazan sezer, İsveç, Norveç ve Danimarka’dan sonra Almanya ve Hollanda’daki bazı özel sigorta şirketlerinin de termal tedavileri için Türkiye’ye göndereceği hastalarının masraflarını karşılama kararı aldığını, bunun ülkemizde termal turizmi açısından önemli bir pazar payı oluşturacağını belirtti. Avrupa'nın termal kaynak lideri Türkiye 22 yıldır sağlık turizmine en büyük yatırımı Karaderili şirketler grubu olarak kendilerinin yaptıklarını söyleyen sezer, "Avrupa’nın termal kaynak lideri Türkiye’de termal devrimin ayak sesleri yükseliyor. Devletin teşvik desteği verdiği termal tesisler kendilerini yeniliyor ve yatırımcıya milyon dolarlık yatırımlar için cesaretlendiriyor. Devletimizin sağlık ... termal turizmine verdiği desteğe bir teşekkür olarak 2014 yılında temeli atığımız 180 milyon yatırım bedeline sahip 2 bin 200 yatak kapasiteli vizyon projemiz Yalova Terma City de artık son aşamaya gelindi.

Kısa sürede tamamlayarak Marmara bölgesinin en büyük termal otelini ülkemizin hizmetine sunacağız" dedi. Avrupa'da termal lideri Türkiye Avrupa da en kaliteli termal su kalitesine sahip ülkenin Türkiye olduğunu belirten ve ülkemizin, dünyanın en önemli sıcak su kaynaklarına sahip yedinci ülkesi olduğunun altını çizen ramazan sezer; "Türkiye, termal tesislerine de kalite getirince "sağlık turizmi" alanında söz sahibi bir ülke haline geldi." diye konuştu. 85 bin konaklama ile rekor kırdık yerli ve yabancı turistlerin Emet ilçesine ilgisinin her geçen gün daha fazla arttığını vurgu yapan Emet termal resort otel müdürü ramazan sezer; " ilçemiz belediyesine ait 2008 yılında Karaderili group güvencesine emanet edilen Emet thermal otel 2017 yılın da son 10 yılın ... zirvesine ulaşmış olup 85 bin geceleme yaparak ilçemizin toplam geceleme sayısını 110 bin gecelemeye yükseltmiştir. Emet'in kalkınmasına öncülük etmiş ve 126 personel ile ilçemizin en büyük istihdamını yaratmıştır.

Karaderili Şirketler Grup’un, yine termal yatırımı ve vizyon projesi Yalova Terma City 180 milyon dolarlık yatırım bedeli ile 2014 yılında temelini attığı 2 bin 200 yatak kapasitesi Marmara Bölgesi’nin en büyük termal oteli Yalova Terma City’de son aşamaya geçildi. 5 yıldızlı olarak yapılan Yalova Terma City, 6000 m2 spa alanı ile ve getirdiği yeniliklerle bölge turizmi ve otellerinin de kalite anlayışını da yükseltmiştir.20 yıldır turizm sektörün de hizmet veren Karaderili Şirketler Grubu, sağlık termal turizm en büyük yatırımı yapan şirketlerin başında gelmektedir. 55 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan ve yılda 700 bin turisti ağırlamayı hedefleyen Yalova Terma City, daha kapılarını açmadan bölge insanına kazandırmaya başladı. Yerli ve yabancı turistler çevreden alışverişi yaparak alışverişi ... canlandırırken gayrimenkul ve arsa değerleri de 4 yıl içinde yüzde 500 artmıştır. Karaderili Group, bodrum, Kuşadası ve Kütahya’daki otelleri ile başladığı serüveninde Yalova Terma City projenin 'ustalık eseri' olması için gayret etti.

 Bu nedenle kaliteden ödün vermeyen Karaderili şirketler grubu 2016 yılının ğ başında otelin pazarlaması için özellikle Avrupa, Türk cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da 15 ayrı satış ofis açarak 1 yıl içinde yalova nüfusu kadar yani 700 bin kişiyi getirmeyi planlamaktadır. Yalova Terma City aynı zamanda Marmara Bölgesi’nin de en önemli iş ve toplantı merkezi olmaya aday olduğunu göstermektedir. Yalova Terma City, hedef kitle olarak Orta Doğu’yu belirlese de Termal resort spa Amerika’dan Avrupa birliğine ve Asya ülkelerine kadar geniş kapsamlı )ir pazarlama faaliyetine girişti. Küresel çapta etkin olan acentelerle anlaşmalar imzalamaktayız. "bu çabalarımızla dünyanın en kaliteli termal sularını kullanıma sunan tesisimizi Türkiye’nin. doğal hazinesini alanın herkese tanıtmayı hedefliyoruz. Bizim amacımız ... biz kazanırken ülkemizin de kazanmasıdır." diye konuştu. Termal tesisler 12 ay hizmet veriyor termal tesislerin ülkemizde 12 ay boyunca yerli ve yabancı turistlere hizmet verdiğini söyleyen sezer; "ülkemiz, kaplıca ve hamam kültürü bakımından zengin bir geçmişe sahip bir ülke. Yeraltı termal kaynaklarımızın Anadolu’nun dört bir yanında bulunması bizleri termal sulara karşı her daim aşina kılmıştır.

Avrupa ülkelerinde yaşayan insanlar termal suları, tedaviyi destekleyici unsurdan ziyade bağışıklık sistemini ve bedenin fiziki yapısını güçlendiren gereksinimler olarak kullanmaktadırlar. Bu durum Avrupa ve ilgili ülkelerde yerleşmiş bir kültür niteliğindedir. Ülkemizde, yakın geçmişten bugüne geldiğimizde yavaş yavaş tüketici algısı bu kültüre yaklaşmaktadır. Geçmiş tarihlerde sadece rahatsızlığı olunca hatırlayan misafirlerin yoğunluğu söz konusuyken, yavaş yavaş vücudunu ve sağlığını korumak isteyen misafirleri de termal otellerde görmekteyiz." dedi. 2016 yılından buyana, kaplıca tedavisini "sağlık hizmeti" alması gereken hastaların kaplıcada gördükleri tedavileri ve refakatçi masrafları sgk tarafından karşılanıyor. Termal turizmde ilimizin ... göz bebeği olan ve geçtiğimiz yıl 85 bin konaklama ile rekor kıran, yerli ve yabancı turistlerin tercihi emet termal resort da sgk'nın sağlık hizmeti kapsamındaki termal oteller arasında yer alıyor. Ülkemizde doktorlar sgk ile anlaşma sağlanarak emet termale tedavi amaçlı hasta sevk edebiliyor.