ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, planlarını hazırladı

Karaderili Şirketler Grubu Editör 8 Ağustos 2018

İmam Hatipliler Derneği ÖNDER, yaptığı çalışma ve faaliyetlerle İmam Hatip Liselerinin gelişmesine ve dolayısıyla İslam dünyasının gelişmesine katkıda bulacak planlarını hazırladı. ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “İstişarelerimiz imam hatipleri geliştirmeye bir katkımız olur. Bu katkı da ülkemizin gelişmesine, İslam dünyasının ve insanlığın gelişmesine katkı olacaktır.” dedi.

İmam Hatipliler Derneği ÖNDER, yaptığı bir toplantı ile İmam Hatip Liseleri’ni geliştirecek proje faaliyet ve çalışmaları içeren bir yıllık plan hazırladı. Toplantıda dernek bünyesindeki tüm komisyonların eğitim yılı içinde gerçekleştirecekleri projeler belirlenerek karara bağlandı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Planlama ve Koordinasyon Toplantısı Kütahya Emet Termal Otel’de yapıldı. ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu başkanlığındaki toplantıya İcra Kurulu, Yönetim Kurulu ve komisyon üyeleri katıldı. Toplantının  bir bölümüne AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş da iştirak etti. İki günlük toplantının ilk gününde 2018-2019 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek faaliyetlere ilişkin planlar masaya yatırıldı. Aksayan yönlerin de tartışıldığı toplantıda, gün sonunda yıl içinde yapılacak faaliyetler ... belirlendi. İkinci gün ise faaliyetler ortak bir havuzda toplanarak kararlar alındı.

İSLAM DÜNYASININ VE İNSANLIĞIN GELİŞMESİNE KATKIMIZ OLACAK

Toplantının açılışında bir konuşma yapan ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, toplantının büyük fotoğrafı görme ve birlikte oluşturma açısından önemsedikleri bir çalışma olduğunu belirterek, “Bizim geleneğimize göre istişare çalışmalara zenginlik katar. Bizim de bu iki günlük istişarelerimizde hem ÖNDER’i hem de ÖNDER’le ilişkili kurumlarımızı, bütün paydaşlarımızı geliştirmiş oluruz hem de toplamda imam hatipleri geliştirmeye bir katkımız olur. Bu katkı da ülkemizin gelişmesine, İslam dünyasının ve insanlığın gelişmesine katkı olacaktır.” ifadesinde bulundu. 

TÜM ÇALIŞMALARIMIZDA HEDEFİMİZ GENÇLİK

ÖNDER Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Köse ise konuşmasında, “Bizim tüm çalışmalarımızda hedefimiz gençlik. Sahada komisyonlarımız var, bir de sahaya destek olan komisyonlarımız var. Bu organizasyon şeması içerisinde işlerimize yoğunlaşacağız ve hep birlikte başarılı çalışmalara imza atacağız” dedi.

FAALİYET, PROGRAM VE ORGANİZASYONLAR BELİRLENDİ

Toplantıda daha sonra ÖNDER’in komisyonları ayrı ayrı çalışma takvimini oluşturmak üzere yuvarlak masa toplantılarına ... geçti. Teşkilatlanma, Üye İlişkileri, Öğretmenler, Eğitim, Kültür-Sanat, Basın-Tanıtım, Uluslararası İlişkiler, Öncü Spor, Okul Aile Birliği ve Gençlik Komisyonları ayrı ayrı toplantılarını gerçekleştirdi. Her komisyon, üyeleriyle birlikte yıl içinde yapacakları faaliyet, program ve organizasyonları belirledi.

ANKET SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Toplantının diğer bir gündem maddesi ise yönetim kurulu üyeleri arasında yapılan anketin değerlendirmesi oldu. ÖNDER Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Nedim Erdemir moderatörlüğünde anket sonuçları değerlendirildi. Aksaklıklar ve sorunlar tartışıldı. Strateji ve faaliyet önerileri üzerinde duruldu.

Kaynak