Marmara'nın en büyüğü olan Yalova Terma City'de sona yaklaşıldı.

Karaderili Şirketler Grubu Editör 8 Ağustos 2018

Karaderili Şirketler Grubu tarafından 180 milyon dolarlık yatırımla Yalova'da hayata geçirilen ve alanında Marmara'nın en büyüğü olan Yalova Terma City'de sona yaklaşıldı.

Müşteri kabulüne başlayan ve yurt dışında ciddi ilgi görmeye başlayan 2 bin 200 yataklı 840 odalı 60 dönüm üzerine 3 etap olarak tamamlanan otelin resmi açılışı Ocak 2019'da gerçekleştirilecek.

Yurt dışında ciddi ilgi gören Özellikle Körfez ve Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra Avrupa pazarından gelen yoğun ilgi projenin seyrini değiştirdi.

Dört yıl önce Yalova'da zengin Araplar'ın kalabileceği yer olmadığını görünce 840 odalı dev bir otelin yatırımına başlayan Karaderili Şirketler Grubu, otelin etrafındaki 250 dönümlük araziye devasa bir şehir kurmak için harekete geçti. Yalova’ya bir Termal Şehir kurulacağı için Projenin adı Terma City olarak değişti. 2 bin 200 yataklı otelle birlikte Termal City adı verilen yeni projenin yakında ruhsatı alınarak inşaata başlanacak.

60 dönüm üzerine 3 etap olarak planlanan ve tamamlanan 2019 Ocak ayında resmi açılışı yapılacak olan proje 5 etap olarak, toplamda ... 300 dönüm üzerinde 10 bin kişinin konaklayabileceği bir alan oluşturacak şekilde gelen talep doğrultusunda büyüme kararı aldı.

Bu 5 etaplık projenin kalan kısımlarını yıl yıl hayata geçecek. Burada müstakil villalar olup, beş yıldız standartlarında hizmet verecek rezidanslarımız, 1600 villa, alışveriş merkezleri, eğlence merkezi, sinema salonları bulunacak. Projenin tamamı şehir konseptinde olacak. Şu ana kadar 180 milyon dolarlık yatırım yapıldı, toplam yatırım hedefi ise 500 milyon dolar olarak belirlendi.

150 milyon dolarlık yatırımla bu yılın sonuna doğru resmi açılışının yapılması hedeflenen otelin konut projesini ve büyüme kararı doğurduğunu söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Ceo ‘su Tevfik Talas, yurt içi ve yurt dışından gelen yoğun talebin kendilerini böyle bir yatırıma yönlendirdiğini belirterek Aslında bu projemiz 5 etaptan oluşacak. Toplamda 250 dönüm üzerinde , %85 ‘i yeşil alan,10 bin kişinin konaklayabileceği bir alan oluşturacağız.

Projemiz (2023 yılında) tamamen bittiğinde yıllık 700 bin kişiyi ağırlayacağız. Şu ana kadar 180 milyon dolarlık yatırım yaptık, toplam yatırım hedefimiz ise 500 ... milyon dolar. Terma City'nin 250 dönüm arazi üzerine bin 600 villa ve konuttan oluşacağını ifade etti. Otele gelen misafirlerin taleplerinin yatırım kararında etkili olduğunu belirten Talas, "500 milyon dolarlık yatırıma ruhsatı alır almaz başlıyoruz. Bin 600 bağımsız bölümün olacağı proje için şimdiden talep geldi. Ancak ruhsattan sonra satış çalışmalarına başlamayı düşünüyoruz" dedi.

Talep Misafirlerden geldi.

Yurt dışında ciddi ilgi gören Özellikle Körfez ve Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra Avrupa pazarından gelen yoğun ilgi ve talep projenin seyrini değiştirdi.

Konutların metrekare satış fiyatının 2 bin dolar civarında olacağını söyleyen Talas, "Projeye talep kendiliğinden geliyor. Bizden devre tatil alan yabancı sayısı bini aştı. Onlar bize, 'Niye daire yapmıyorsunuz?' diye sormaya başladılar. Bunun üzerine proje gelişti. Otellerimizde tatil yapan yerli 100 bin kişi var. Onlardan da talep geldi" diye konuştu.

Projeye Kuzey Avrupa ülkeleri vatandaşlarının da ilgisinin olduğunu söyleyen Tevfik Talas, "Kuzey Avrupa'da yaşlı nüfusu yüksek, sıcak ülkeleri ve termal tesisleri çok seviyorlar. Bizim devre tatillerimizde kalan ... bu kişiler, böyle bir projenin yapılacağını duyduklarında alabileceklerini söylediler" dedi.

Talas, sadece Orta Doğu ve Körfez bölgesinden değil dünyanın her yerinden müşteri beklediklerini kaydederek, bu kapsamda küresel çapta etkin olan acentelerle anlaşmalar imzaladıklarını bildirdi.

Otelin tanıtımı için Bağdat, Ürdün, Mısır, Tunus ve Moskova'da ofis açtıklarını dile getiren Talas, gelecek yıl da Tiflis, Bakü ve Tahran ofislerini açarak buralarda tanıtım ve satış faaliyetini gerçekleştireceklerini bildirdi.

Talas, projeleri kapsamında yerel ekonomiye katkı sunmayı da amaçladıklarının altını çizerek, şu anda bin 100 kişiyi istihdam ettiklerini, proje tamamlandığında 2 bin-2 bin 500 kişiye doğrudan istihdam sağlayacaklarını aktardı.

Kaynak