Krallara Layık Otel

Karaderili Şirketler Grubu Editör 20 Kasım 2018

Karaderili Şirketler Grubu'nun Yalova'da 180 milyon dolarlık yatırımla 4 yıl önce başladığı Terma City Oteli'nin kral daireleri zengin Arapların gözdesi oldu. Yalova'da zenginlerin konaklayabileceği tarzda tesislerin olmadığını fark ederek yatırım kararı aldıklarını belirten Karaderili Şirketler Grubu CEO'su Tevfik Talaş, otelde özel olarak dizayn edilen, 1000 metrekarelik başkanlık süiti ve 250 ile 500 metrekarelik 21 adet kral dairesinin bulunduğunu kaydetti. Aynı anda 21 devlet başkanı ya da prens ve şeyhlerin kalabildiği tesiste, gecelik ücretlerin 15 bin dolar'dan.başladığını aktaran Talaş, başkanlık süitinin fiyatının gecelik 25 bin dolar olduğunu söyledi. * 

Talaş, hafta sonları kral dairelerinde konaklamanın çok yoğun geçtiğini belirterek, "Ortadoğu ülkelerinden yoğun talep geliyor. Misafirler kral dairelerini istediği için sayıyı artırmak zorunda kaldık" dedi. Toplam 2200 yatak kapasiteli otelin, termal bölümlerine de misafir alınmaya başladığını aktaran Talaş, 21 kral daireli ve 1000 metrekarelik, başkanlık suitli termal oteli Türkiye'de ilk kez yaptıklarını ifade etti. 

Her şey düşünüldü 

Talaş, otelle ilgili aynca şu bilgileri ... verdi: 

"Kral dairelerinin 17'si tek kat ve ortalama 250 metrekare, 4'ü de dubleks, 500 metrekare. Dairelerde, ebeveyn yatak odası, ebeveyn banyo, ikinci yatak odası ve banyosu bulunuyor. Salonlarda, şömine, bar, piyano, özel tasarım yemek ve oturma gruplan var. Dubleks kral dairelerinde sauna, hamam, çalışma odası, bakıcı odalan, mutfak, 200 metrekare salon da var." 

Kral dairelerinde^ birinci sınıf mermer ve özel tasanm seramikler ile mobilyalann bulunduğunu aktaran 6 adet kral dairesinin teraslannda manzaraya karşı separatörlü jakuzi bulunduğunu söyledi.